DOTAZY


Nejsem fotogenická. Nemám zkušenosti s focením. Mám mít obavy z focení? 

NE, focení se není třeba bát, udělám maximum pro Vaši pohodu.


Musím mít zvláštní zkušenosti, když si chci pořídit profesionální fotografie?

NEMUSÍTE. Osoby na fotografiích jsou lidé bez jakýchkoliv zkušeností (nemám nafocené promo fotografie s modelkami). 


Kdy může proběhnout focení?

KDYKOLI. Termín je na vzájemné dohodě. U ateliéru nerozhoduje v jakou denní dobu se fotí, v exteriéru je příznivé ranní nebo večerní světlo. 


Kde se může fotit?

KDEKOLI. Standardně focení probíhá v ateliéru, není problém fotit v přírodě, na zahradě, u Vás doma. 


Jak dlouho focení trvá?
JE TO RŮZNÉ. Zpravidla si vyhrazuji 2 hodiny, osvědčilo se mi to jako optimální čas (v případě využití vizážistky jsou to 2 hodiny navíc). Je tedy dost času na převlékání, změnu pozadí, změnu osvětlení, změnu scény (ráda odevzdávám k výběru co nejvíce různorodých snímků). Složitější focení zabere více času, naopak u dětí se čas může zkrátit s ohledem na jejich potřeby a nálady. 

Kolik focení stojí? 
Cena je INDIVIDUÁLNÍ. Odvíjí se od mnoha faktorů: focený objekt, místo focení (pronájem ateliéru, dovoz techniky, doprava na místo), příprava na focení, množství snímků, časová náročnost postprodukce. 

Je nezbytné navštívit před focením vizážistku?
NENÍ to podmínkou (vřele doporučuji, ale nevyžaduji). Šikovné ruce vizážistky dopomohou k lepším výsledkům, zvýrazní a rozjasní tvář, a především se žena při focení cítí lépe a sebevědoměji. 

Mohu sebou na focení přivést blízkou osobu?
Zvažte, zda je to nutné. Při focení každý člověk navíc "překáží". Focený se neuvolní a nevzniknou fotky, jaké vzniknou ve chvíli, kdy jde jen o interakci mezi fotografem a foceným. Oba dva by se měli při focení soustředit. 

Kolik fotografií získám?
Dnes ve focení, stejně jako ve většině odvětví, lidé hledají kvantitu nad kvalitou. Raději mít 300 stejných nezpracovaných snímků a 30 "upravených" fotek, než dát přednost zpracovanému výběru... NEUPRAVENÉ snímky v originální velikosti NEPOSKYTUJI. Z focení získáte náhledy snímků a výstupem bývá 7-15 upravených fotografií v originální velikosti (je možné dovybrat úpravu snímků navíc).

Je výběr výsledných fotografií na foceném nebo na fotografovi?
VÝBĚR JE NA VÁS. Obdržíte náhledy vybraných snímků (zhruba 50-100ks), z nich doporučím fotografie, které jsou zdařilé po všech stránkách a ze kterých je vhodné vybrat výsledné snímky. Konečný výběr je ovšem Vaší volbou.

Budou mé fotografie automaticky zveřejněny?
NE. Zveřejňuji snímky pouze se souhlasem foceného.

Lze doobjednat fotografie po focení?
ANO, lze doobjednat úpravu a retuš dalších (cca 100-300Kč/ks dle úprav a počtu). Pokud se Vám bude v zaslaných náhledech líbit více než např. 7 fotografií obsažených v balíčku, můžete si dovybrat další.

Jak dlouho trvá zpracování a odevzdání výsledných fotografií?

Pokaždé se snažím zakázku vyřídit a odevzdat v co nejkratší době, zpravidla to bývá 10-30 dnů od zaslání výběru.


Jakým způsobem obdržím fotografie?

Na Váš email je obdržíte v menší velikosti, což je pohodlné pro běžné užití, přeposílání, zvěřejnění apod. V originální velikosti je zasílám elektronicky přes úschovnu. Lze doobjednat i vyvolání fotografií, v tom případě předávám osobně či zasílám poštou.